Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 3180

Młodzież z bielskiego Gastronoma na praktykach w Hiszpanii

W ramach kolejnego projektu unijnego Erasmus Plus „Gotowanie kluczem do sukcesu - praktyki w Hiszpanii” młodzież Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej przebywała się na praktykach w hiszpańskim mieście Malaga.

Młodzież z bielskiego Gastronoma na praktykach w Hiszpanii · fot.


Od 15 września do 12 października grupa 18 uczniów z klas technik żywienia i usług gastronomicznych uczyła się zawodu w renomowanych hiszpańskich restauracjach. W zeszłym roku praktyki zawodowe miały miejsce we Włoszech. Hiszpańskim parterem projektu jest organizacja Tribeka Training Lab, która specjalizuje się w organizacji staży i praktyk zawodowych. Beneficjenci projektu mieli niepowtarzalną okazję uczyć się fachu od hiszpańskich mistrzów zawodu. Uczniowie do perfekcji opanowali przyrządzanie potraw z owoców morza, które często goszczą na hiszpańskich stołach.

Młodzież przygotowywała oryginalne dania obiadowe, przystawki, sałatki czy wyszukane desery. Na uwagę zasługuje fakt, iż hiszpańscy restauratorzy przyjęli uczniów bielskiego Gastronoma z ogromną życzliwością i bardzo wysoko ocenili ich przygotowanie zawodowe i umiejętności kulinarne. Na ręce pani dyrektor Jolanty Wikło wpłynął nawet list pochwalny od szefa kuchni AC Malaga Palacio, jednego z najbardziej prestiżowych hoteli w Maladze.

Młodzież z bielskiego Gastronoma na praktykach w Hiszpanii
Młodzież z bielskiego Gastronoma na praktykach w Hiszpanii · fot.


Beneficjenci projektu nie tylko zgłębiali tajniki kuchni, ale mieli również okazję poznać kulturę, tradycję i historię Hiszpanii. W czasie wolnym od praktyk uczniowie zwiedzali piękną Malagę, miasto rodzinne ojca kubizmu, Pabla Picassa. Położony na wzgórzu zamek Gibralfaro z przepięknym widokiem na miasto, katedra, dom rodzinny Pablo Picasso, klimatyczny port w Maladze, ogród botaniczny czy Muzeum Motoryzacji i Mody to niezwykłe miejsca, które mogli podziwiać. Jedną z głównych atrakcji pobytu była też wycieczka na Gibraltar, zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii. Uczniowie mieli okazję obserwować jedną z atrakcji Gibraltaru - zadziorne makaki berberyjskie, czyli małpy bezogonowe.

Na zakończenie pobytu odbyło się uroczyste spotkanie w siedzibie organizacji partnerskiej, w czasie którego młodzież otrzymała certyfikaty ukończenia praktyk. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i nowych umiejętności. W przyszłym roku planowane są kolejne czterotygodniowe praktyki w Hiszpanii w ramach projektu „Gotowanie kluczem do sukcesu”.

Iwona Szymik

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.