Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 28 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3507

XIX Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Za nami:

Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej prof. dr hab. Jarosław Janicki zaprasza na XIX Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, największe wydarzenie w regionie popularyzujące naukę.

festiwal nauki
fot.


Festiwal rozpocznie się spektaklem w Teatrze Polskim w wykonaniu studentów ATH z Koła teatralnego Kurtyna. "Dom Bernardy Alba" Federica Garcii Lorki to sztuka o niespełnionych marzeniach, o miłości i wolności.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 15 maja w Auditorium Maximum, w budynku L, o godz. 12.00.

W ofercie programowej, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Akademia wraz z innymi instytucjami przygotowała około 120. wydarzeń prezentujących szeroką gamę tematów z różnych dziedzin nauki i sztuki.

Będzie można dowiedzieć się między innymi: czym są liczby magiczne i urojone, jak efektywnie zarządzać czasem, a także zobaczyć własne DNA lub poznać przyszłość sztucznej inteligencji. Ciekawie zapowiada się wykład, który przybliży właściwości łatwopalnej mieszanki hormonów miłości.

Pasjonaci języka będą mogli usłyszeć zadziwiające historie słów i języka polskiego oraz wziąć udział w V Beskidzkim Dyktandzie o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Podczas XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki spotkamy się z językoznawcą Jerzym Bralczykiem i redaktorem Michałem Ogórkiem, fizykiem Tomaszem Rożkiem, popularyzatorem bluesa Ireneuszem Dudkiem, artystą malarzem Tomaszem Milanowskim oraz z innymi popularyzatorami nauki.

Dla najmłodszych został przygotowany blok zajęć w ramach Akademii Młodych Talentów, a dla nieco starszych Akademia Młodych Wynalazców.

Zapraszamy na stronę: www.festiwal.ath.bielsko.pl. Żeby być na bieżąco, dołącz do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/160489454622311/​

festiwal nauki i sztuki

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.