Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 17 kwietnia 2018
  • 22 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6968

Akademia Techniczno-Humanistyczna w ogonie prestiżowego rankingu

Czasopismo "Perspektywy" opublikowało Ranking Studiów Inżynierskich 2018. Akademia Techniczno-Humanistyczna została sklasyfikowana w czterech kategoriach odpowiadających kierunkom kształcenia. Bielska uczelnia na tle innych placówek wypadła nie najlepiej.

ATH
Akademia Techniczno-Humanistyczna w ogonie prestiżowego rankingu · fot.


W tym roku Perspektywy oceniły 21 kierunków studiów technicznych. Do ich oceny użyto kilku wskaźników (prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjość).

- Zwracamy uwagę, że naszym zamiarem nie było nigdy ocenianie wszystkich studiów technicznych prowadzonych w Polsce. Ranking Studiów Inżynierskich należałoby raczej nazwać elitarnym, bowiem poprzeczka wejścia jest ustawiona wysoko - na poziomie pełnych uprawnień akademickich jednostki i na poziomie studiów dających wysoko ceniony przez opinię społeczną i przez pracodawców tytuł inżyniera i magistra inżyniera - czytamy w opisie Rankingu.

Tak jak wspominaliśmy, bielska uczelnia została oceniona w czterech kategoriach odpowiadających kierunkom kształcenia.

W kategorii "Zarządzanie i inżynieria produkcji" bielska uczelnia została sklasyfikowana na 25. miejscu na 29 miejsc. Kierunek "Mechanika i budowa maszyn" zajął 26. miejsce na 28 miejsc. W kategorii "Inżynieria środowiska" Akademia Techniczno-Humanistyczna zajęła ostatnie, 27. miejsce. Kierunek "Informatyka" zajął przedostatnie, 35. miejsce w rankingu.

Pełny Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.