Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 15 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4098

Student ATH w Bielsku-Białej zwycięzcą debaty oksfordzkiej

W iście oksfordzkim stylu - w garniturze i muszce - student Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Tomasz Sidorczuk odniósł zwycięstwo, pojedynkując się na argumenty ze studentami Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej podczas debaty oksfordzkiej na temat: Ewolucja miasta. Od „powtarzalnych rozwiązań” do „miasta umysłu i pomysłu”.

Tomasz Sidorczuk, ATH
Student ATH zwycięzcą debaty oksfordzkiej · fot.


Drużyna ATH w składzie: Justyna Maciejko, Dominika Żmij, Anna Gałuszka, Angelika Wnętrzak, Grzegorz Pyclik, Tomasz Sidorczuk odznaczała się celnością przytaczanych argumentów i wysoką kulturą słowa.
Opowiadając się za jedną z tez debaty w brzmieniu: Różnorodność oferty edukacyjnej jest gwarancją rozwoju miasta, Ania Gałuszka przewodnicząca koła informatycznego Reset podkreśliła, że inicjatywy wąsko wyspecjalizowanego koła realizowane są we współpracy z kołem hispanistów, co zaświadcza o przewadze zróżnicowanej oferty edukacyjnej jako gwarancji szeroko rozumianego rozwoju.

Do pytania z sali o to, czy B-B tworzy tzw. „klasę kreatywną” odniósł się Tomasz Sidorczuk, który zwrócił uwagę na nowoczesny sposób zarządzania Uczelnią przez obecne władze ATH, w myśl którego młodym ludziom stwarza się w murach uczelni przestrzeń na rzecz ich kreatywności; w nawiązaniu, do dyspozycji samorządu zostanie przekazany jeden z budynków kampusu, gdzie zgodnie z zamysłem rektora ATH profesora Jarosława Janickiego powstanie studenckie centrum edukacji i rozrywki. Jest to jeden z elementów projektu „Akademia Przyszłości”, na realizację którego pozyskano blisko 12 mln złotych.

Tomasz Sidorczuk, ATH
Student ATH zwycięzcą debaty oksfordzkiej · fot.


Nagroda główna debaty została ufundowana przez poseł Mirosławę Nykiel i jest nią zaproszenie do Sejmu RP. Wspaniałomyślnie, z inicjatywy pani poseł, wszyscy studenci-dyskutanci złożą wizytę w Sejmie.

Organizatorem cyklu debat oksfordzkich pod patronatem posłanki na Sejm RP Mirosławy Nykiel i profesora Jerzego Buzka posła do Parlamentu Europejskiego, zatytułowanego „Ewolucja miasta. Od miasta tradycyjnego do miasta innowacyjnego” jest Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

Kolejne debaty odbędą się w dniach:
  • 26.04.2018, godz. 13:00 - Miasto jako inkubator przedsiębiorczości,
  • 25.05.2018, godz. 13:00 - W kierunku miasta innowacyjnego?

new / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.