Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 10 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3096

Wicepremier wręczył rektorowi ATH czek na kwotę 11,5 mln zł

6 kwietnia w Sali Senatu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina z rektorami siedmiu śląskich uczelni. Jednym z punktów spotkania było wręczenie rektorom symbolicznych czeków opiewających na kwoty, jakie uczelnie pozyskały dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu "Zintegrowane Programy Uczelni".

ATH
Wicepremier Jarosław Gowin wręczył czek rektorowi ATH prof. Jarosławowi Janickiemu · fot.


Czek dla Akademii Techniczno-Humanistycznej na kwotę 11 469 974,18 mln zł, na realizację projektu "Akademia Przyszłości - Kompleksowy Program Rozwoju Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej" odebrał prof. dr hab. Jarosław Janicki, rektor ATH.

Biorąc pod uwagę wielkość Akademii na tle pozostałych dofinansowanych uczelni, można powiedzieć, że wartość otrzymanej kwoty jest wysoka. Bielska uczelnia znalazła się tuż za Uniwersytetem Śląskim, który otrzymał 12 638 671,74 zł. Więcej od Uniwersytetu Śląskiego otrzymała tylko Politechnika Śląska, uzyskując prawie 29 mln zł - to drugie największe dofinansowanie spośród wszystkich polskich szkół wyższych oraz największe na Śląsku.

"Zintegrowane Programy Uczelni" to kolejny projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego w taki sposób, by jak najpełniej realizowało aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze naszego kraju. W ramach programu uczelnie mogły otrzymać środki przeznaczone przede wszystkim na nowe programy kształcenia, szkolenia dla kadry dydaktycznej oraz podniesienie kompetencji studentów poprzez realizację szkoleń, wysokiej jakości programów stażowych oraz dodatkowych kierunków, m.in. w językach obcych, a także na studia doktoranckie.

Poza wymienionymi uczelniami, symboliczne czeki z rąk ministra nauki i szkolnictwa wyższego odebrali również przedstawiciele: Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.