Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 18 marca 2018
  • 15 maja 2018
  • wyświetleń: 5700

Bielszczanie zmierzą się z ortografią. Do wygrania pióro prezydenta

Za nami:

Gmina Bielsko-Biała oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna - Katedra Polonistyki podobnie jak w ubiegłym roku przygotowuje konkurs pn. V Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

dyktando
Bielszczanie zmierzą się z ortografią. Do wygrania pióro prezydenta · fot.


Dyktando zostanie zorganizowane 15 maja o godz. 9.00 w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej, ul. Willowa 2, budynek L, sala 128 w ramach XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Zgłoszenia do V Beskidzkiego Dyktanda można nadsyłać do 7 maja drogą elektroniczną. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia do dyktanda będzie dostępny już wkrótce na stronie www.festiwal.ath.bielsko.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej www.um.bielsko.pl w zakładce "Kultura".

O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

V Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii skierowany jest do wszystkich osób powyżej 13. roku uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, pracowników instytucji publicznych, osób prywatnych i będzie organizowane w następujących kategoriach:
  • Open - wszyscy uczestnicy
  • Junior -(uczniowie szkół średnich);
  • Młodziki - (uczniowie klas 7 oraz klas II, III gimnazjów)
  • VIP - osoby imiennie zaproszone przez Organizatorów


W konkursie nie mogą wziąć udziału studenci i absolwenci filologii polskiej oraz nauczyciele poloniści, pracownicy naukowi z tego zakresu.

W tym roku organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców Dyktanda wiele cennych nagród, a będą to m.in., laptop, tablet, czytniki e-booków, smartwatche, Monografia Bielska-Białej oraz wiele innych cennych nagród rzeczowych. Główny zwycięzca Dyktanda otrzyma pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Tradycyjnie, po konkursie ortograficznym, odbędzie spotkanie się z prof. Bralczykiem. Wybitnemu językoznawcy będzie towarzyszył felietonista Michał Ogórek. Zapowiada się więc ciekawa, niepozbawiona humoru dyskusja na temat poprawności językowej.

Portal bielsko.info objął patronat medialny nad wydarzeniem.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.