Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 4259

Szkoła Podstawowa nr 32 ma nowego patrona - polskiego króla

28 września Szkoła Podstawowa nr 32 w Wapienicy zaprosiła licznych gości na uroczystość nadania jej nowego imienia. Sama zmiana imienia nastąpiła miesiąc wcześniej podczas sesji, gdyż imię szkołom zarządzanym przez gminę nadaje się w formie uchwały Rady Miejskiej. Wapienicka podstawówka pożegnała się tego dnia z Ludwikiem Waryńskim, który patronował jej przez 57 lat, a przyjęła imię wielkiego polskiego króla, Jana III Sobieskiego, który patronował sąsiedniemu Gimnazjum nr 15, teraz będącemu w fazie wygaszania.

Nowy patron Szkoły Podstawowej nr 32 - 28.09.2017 · fot.


- W wyniku reformy edukacji w roku 1999 utworzono w Wapienicy Gimnazjum nr 15, które siedzibę otrzymało w budynku SP nr 32. W późniejszych latach gimnazjum otrzymało imię Jana III Sobieskiego. Pracowaliśmy w trudnych warunkach, uczniowie uczyli się w trzech miejscach. Dzięki decyzji prezydenta Jacka Krywulta w roku 2012 gimnazjum przeprowadziło się do nowego budynku oddalonego od szkoły o kilkadziesiąt metrów. W dalszym ciągu współpracowaliśmy, podejmowaliśmy wspólne akcje, wspólne inicjatywy i działania na rzecz środowiska lokalnego. W bieżącym roku kolejna reforma edukacji łączy gimnazjum z naszą szkołą. Chcąc uhonorować 18-letni dorobek Gimnazjum nr 15, wspólnie z Radą Rodziców i samorządem uczniowskim złożyliśmy wniosek do Rady Miejskiej o nadanie nam imienia dotychczasowego patrona Gimnazjum nr 15 - mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły Alicja Procner.

Treść uchwały o nadaniu imienia SP 32 odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski. Nowego imienia pogratulował szkole prezydent miasta Jacek Krywult, podkreślając, że postać patrona jest wzorem, który powinien być brany pod uwagę we wszystkich działaniach szkoły.

Po przywołaniu życiorysu Jana III Sobieskiego przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów, w której nie mogło oczywiście zabraknąć głównej postaci, czyli króla Jana i jego Marysieńki, ale było też sporo całkiem współczesnego tańca. Goście pogratulowali szkole nowego patrona, a wrześniowy dzień zostanie wpisany jako wyjątkowy do szkolnych kronik.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.