Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 7 marca 2017
  • wyświetleń: 4754

Nowa hala na terenie kampusu ATH. Decyzję podpisał wicepremier

6 marca wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin gościł w Akademii Techniczno-Humanistycznej w związku z planowaną inwestycją budowy hali sportowej z zapleczem na terenie kampusu ATH. Podczas spotkania z Senatem Akademii minister podpisał decyzję o przyznaniu środków na budowę obiektu. Na realizację projektu w formule "zaprojektuj i zbuduj" ministerstwo przeznaczyło 7,5 miliona złotych.

Wicepremier gościł w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 06.03.2017 · fot.


Rektor ATH prof. Jarosław Janicki zanim oddał głos ministrowi, przywitał gości w osobach: Tadeusza Kopcia senatora RP, Waldemara Jędrusińskiego z-cę prezydenta miasta Bielska-Białej, Marię Cieślar wicestarostę powiatu cieszyńskiego, Stanisława Kucharczyka wicestarostę powiatu żywieckiego oraz Piotra Ziółkowskiego doradcę wicepremiera.

- Jako uczelnia publiczna, z tradycją, chcemy wpisywać się w strategię rozwoju szkolnictwa wyższego, głównie przez rozwój badań naukowych, ale także przez silne związki z otoczeniem społeczno-gospodarczym i kulturalnym - mówił rektor.

Wicepremier gościł w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 06.03.2017
Wicepremier gościł w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 06.03.2017 · fot.


Temat związków Uczelni z miastem kontynuował Waldemar Jędrusiński z-ca prezydenta miasta Bielska-Białej zwracając się do wicepremiera, gości oraz senatorów Senatu ATH - W imieniu władz Bielska-Białej pragnę wyrazić zadowolenie z kolejnego kroku Akademii, który dziś się finalizuje. Jesteśmy dumni, że ta uczelnia jest uczelnią prężną, dobrze kształcącą studentów i zapewniam, że w strategii rozwoju miasta przewidziano wspieranie uczelni i uczestniczenie w jej życiu i rozwoju.

Wicepremier Jarosław Gowin wyraził zadowolenie z kolejnego spotkania ze społecznością Akademii reprezentowaną przez Senat ATH. - Moja obecność to wyraz uznania dla osiągnięć Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz przejaw mojego oraz rządu dążenia do kierowania się zasadą zrównoważonego rozwoju jednostek akademickich. Trzeba pamiętać, że uczelnie wyższe rozwijając potencjał naukowy są partnerami dla gospodarki, ale też odgrywają silną rolę kulturo- i elitotwórczą - podkreślał wicepremier.

Wicepremier gościł w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 06.03.2017
Wicepremier gościł w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 06.03.2017 · fot.


Nowa baza sportowa, która ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale 2019 r. na pewno usprawni organizację zajęć, ale przede wszystkim ucieszy studentów, o czym wspomniał przewodniczący Samorządu Studenckiego Piotr Sadowski. Wielu z nich odnosi sukcesy działając w licznych sekcjach sportowych. Nowy obiekt będzie również udostępniany mieszkańcom Bielska-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.