Nieruchomoci Bielsko-Biaa Nieruchomoci Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1871

ATH organizuje bezpłatne kursy dla tegorocznych maturzystów

Za nami:

Już 24 kwietnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej rusza Polonistyczny Ekspres Maturalny, czyli cykl warsztatów z literatury i języka polskiego prowadzonych przez pracowników Katedry Polonistyki. Kursy są bezpłatne, obejmują zajęcia syntezujące wiedzę wymaganą zarówno na pisemnej, jak i ustnej części egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Uczelnia proponuje:
  • syntezy literackie "Ekspresem przez epoki" - motywy literackie, najważniejsze lektury, konteksty historyczne, kulturowe i filozoficzne dla literatury;
  • warsztaty praktyczne z analizy i interpretacji utworów literackich - poezja, proza, dramat;
  • syntezy z nauki o języku - wybrane zagadnienia z podstawy programowej;
  • warsztaty z retoryki praktycznej - czyli jak mówić, aby sprawić wrażenie na komisji egzaminacyjnej
.

Warunkiem uczestnictwa w wybranych kursach jest zgłoszenie poprzez formularz: TUTAJ. Istnieje również możliwość rejestracji telefonicznej przez sekretariat Katedry Polonistyki ATH, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30 pod numerem: (33) 827-92-61.

Organizatorzy Polonistycznego Ekspresu Maturalnego zapraszają wszystkich tegorocznych absolwentów szkół średnich, a także inne osoby, które w tym roku planują przystąpić do matury z języka polskiego. Udział w kursach na kilka dni przed egzaminami jest świetnym sposobem na uporządkowanie wiedzy zdobytej w szkole, a praktyczne warsztaty z analizy utworów literackich czy warsztaty retoryczne pomogą każdemu zaprezentować właściwie swoje umiejętności.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Zajęcia poprowadzą:
prof. dr hab. Anna Węgrzyniak
prof. dr hab. Tomasz Stępień
dr hab. Marek Bernacki, prof. ATH
dr hab. Michał Kopczyk, prof. ATH
dr hab. Aleksandra Ewa Banot
dr hab. Jolanta Szarlej
dr hab. Barbara Tomalak
dr Maciej Kalarus
dr Jarosław Pacuła
dr Lidia Romaniszyn-Ziomek

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA